top of page
חיפוש
  • Fork & Life

האם זה הבשר הכי טוב שאכלנו?


צילומים: Fork&Life, פייסבוק ואינסטגרם La Fattoria del Campiglione

40 דקות ממרכז העיר נאפולי, בסוף כביש עפר, מתחבאת מסעדת בשרים מהאגדות, שגרמה לכל נתח שאכלנו לפניה - להחוויר

העיר פוצולי (Pozzuoli) מפורסמת בעיקר בזכות שני דברים - הרצועה הגעשית (קמפי פלגריי) עליה היא יושבת שנמתחת מפוזיטנו עד הר הגעש וזוב, והים שלחופו הוא נבנתה. בזכות הנמל העתיק שלה, שבעבר נחשב לנקודת מסחר חשובה, הגיוני לחשוב שלאורך ההיסטוריה אנשים ביקרו בה בשביל האדמה העשירה שלה ופירות הים.

כיום, יודעי דבר מהאזור עולים אליה כדי לאכול בשר ב-La Fattoria del Campiglione, מסעדת בשר בבעלות משפחתית שמגישה את הבשר הכי טוב בכל חבל קמפניה.אחרי שאכלנו שם ארוחת ערב, אנחנו מוכנים להמר שאולי המסעדה הזו מגישה את הבשר הטוב ביותר בכל איטליה, אף שמקומיים יגידו לכם שהבשר הטוב באיטליה נמצא באזורים של לאציו וטוסקנה, ממנה מגיע הביסטקה א-לה פיורנטינה המפורסם.


בסוף שביל עפר כמה קילומטרים מהאוטוסטרדה לנאפולי שוכנת המסעדה – מבנה עץ ואבן די גדול ומרשים.

אם אתם אוהבים בשר, כבר בכניסה תבינו שהגעתם למקום לעניין, כשמקררי יישון מוארים באורך 10 מטר יקבלו את פניכם, כשבפנים מוצגים נתחים מיושנים ומרהיבים של פורטר האוסים מכל רחבי העולם. את התקרה לא ניתן לראות, בגלל עשרות ואולי מאות הפרשוטואים והנקניקים, חלקם בעבודת יד, התלויים בה.

בהמשך, בעמדת הקבלה, רובץ מישל, שנראה כמו גרסה איטלקית של אבי ביטר, אחד משני האחים שירשו את המקום מאביהם. מישל הוא זה שמקבל את האורחים, אבל לא פחות חשוב – מקבל את הנתחים שמגיעים אל המסעדה, הדי נידחת, מרחבי איטליה, אירופה, ארה"ב, יפן, קנדה, ברזיל – למעשה, מכל העולם. והכול כמובן מובחר, משובח, טרי.

הארוחה שלנו התחילה מפרשוטו סן דניאל ומוצרלה די בופלו מהאזור ובקבוק יין משובח (למסעדה גם תפריט יין מרשים מאוד) ולעיקרית הזמנו שלושה פורטר-האוסים במשקל 3 ק"ג: אחד מנברסקה, אחד מאיטליה (ביסטקה א-לה פיורנטינה, מבקר קיאנינה מסורתי מאזור פירנצה) ואחד מלטביה – לא כי ידענו משהו על הבשר הלטבי, פשוט כי הנתח שראינו במקרר נראה טוב במיוחד.


אחרי 20 דקות הגיעו אל השולחן בדירוג הנתחים, מפורקים מהעצם שנחה במרכז הקרש. מכיוון שהאיטלקים מגישים את הפורטהאוסים שלהם מדממים, שלחנו אותם אחרי כמה דקות לצריבה נוספת, אבל הביסים הראשונים היו מופלאים – גם בעדינות וברכות של הבשר, אבל בעיקר מהטעם הרב והעשיר, שהעיד על מקצוענות מושלמת וידע רב בתהליך היישון שלו.

את החיוכים שעלו על פנינו כשאכלנו את הבשר היה קשה לעצור, כמו גם את הדחף העז להכניס לפה עוד ביס, ועוד ביס, גם שכבר לא יכולנו יותר. המוח אמר לא, אבל החיך לא שיחרר.אם אנחנו צריכים לדרג את הנתחים, אז הנתח האיטלקי וזה מנברסקה ניצחו בגדול את הלטבי, שהרגיש מעט חיוור רק כי השניים האחרים היו באמת לא מהעולם הזה. סיימנו עם שני קינוחים (ללא גלוטן!), שהיו משובחים גם כן ושילמנו את החשבון (120 יורו בלבד לאדם).

מסוחררים ומדושנים דרדרנו את עצמנו אל הרכב שלקח אותנו בחזרה לנאפולי. כשנכנסנו אל הסמטאות שלה משהו בה היה נראה פתאום שונה. העיר שעד אותו לילה היתה עבורנו עיר של פיצות בלבד, הפתיעה אותנו שוב. גילינו בה את הבשר הכי טוב שאכלנו מימינו.

La Fattoria del Campiglione, Via Vicinale Campana, 2, 80078 Pozzuoli NA, Italy


Σχόλια


bottom of page