• Fork & Life

ניו זילנד: לודג' זזים מפהצילומים: Lochmara lodge Instagram

רבים רואים את ניו זילנד כגן עדן עלי אדמות, וככזו היא מציעה מאות לוקיישנים מדהימים ללינה בטבע. לוחמרה לודג' בקצה האי הדרומי והיום בו יצאנו עם סירה אל המים, יישארו בלבנו לעד

אין אחד שביקר בניו זילנד ולא התאהב בה. הבידוד הקסום משאר העולם, הטבע המכשף והמגוון, האנשים הכי נחמדים בעולם - כמעט הכול כבר נאמר.

בגלל המרחק הגדול שלה מישראל, מרבית הישראלים יבקרו בה פעם אחת בימי חייהם, לרוב כשהחורף בא לביקור במזרח התיכון והקיץ עולה על אוקייאנייה ומפשיר אותה מתרדמת החורף. אלה שנדבקו בחיידק והתאהבו, יחזרו לסיבוב שני. לכן, לא משנה אם אתם שם לשבועיים או לשלושה חודשים, כדאי שתנצלו את הזמן ותצברו כמה שיותר חוויות, שמניסיון - ילוו אתכם לכל החיים.

ניו זילנד מציעה מרחבים, ים, חיות מדהימות, אגמים, חופים, הרי געש, קרחונים, עיירות גולשים, קהילות מאוריות קדומות וכמובן ספורט אקסטרים. אבל אחת המעלות הגדולות של המדינה היא היותה גן עדן למטיילים, בכך שבכל פינה תמצאו מידע, אנשים מסבירים, ובעיקר - מקומות קסומים לישון בהם.

ניו זילנד כל כך יפה, מגוונת ומרגשת, וצרבה בנו כל כך הרבה חוויות משנות חיים, שזה מרגיש טיפה לא הוגן לסכם אותה לטקסט אחד.

מכיוון שבשני האיים (כ-268 אלף קמ"ר) יש מאות נקודות מרהיבות, ולא פחות - מקומות מיוחדים לישון ולהתארח בהם - כמו חוות, צימרים, בד אנד ברקפסט, יורטים וכמובן מלונות, שווה לעשות תחקיר ולאסוף המלצות, ממש כמו המקום הקסום הזה - שלהערכתנו מעטים הישראלים אשר ביקרו בו: לוחמרה לודג' (Lochmara Lodge).


הלודג' שוכן בקצהו הצפוני של האי הדרומי, במרכזו של ה-Marlborough Sounds המרהיב - שמורת טבע גדולה שכולה מפרצים בצבע טורקיז, הטובלים בגבעות מוריקות ויערות טרופיים - זכר לוואדיות הרחבים שטבעו יום אחד כשפני המים עלו והציפו את קצהו של האי.

דרך אגב, לא רחוק נמצא גם אזור הכרמים של ניו זילנד, שפירסם את ניו זילנד בעולם כולו, בייחוד בכל מה שקשור ליין לבן.

אל הלודג' ניתן להגיע בשיוט קצר ומרהיב בטקסי-בואט מהעיירה פיקטון (Picton) - אותה עיירה בה שוכן הנמל ממנו יוצאות וחוזרות המעבורות שמעבירות את האנשים מהאי הצפוני אל הדרומי - וליהפך.

מיום הקמתו, הלודג' שם לעצמו למטרה להכיר למבקרים את הטבע המרהיב של האזור, ולהגיש אוכל מקומי ברמה גבוהה המבוסס על חומרי הגלם של האזור - דגים, פירות ים ובשר מקומי, מהם תוכלו ליהנות מול הנוף המרהיב של המפרץ עליו צופה הלודג'.

מהלודג' תוכלו לצאת גם לטיולי יום או טיולים ארוכים יותר ביבשה ובים. בין היתר תוכלו לפסוע ברגל לתחילתו של טרק קווין שרלוט המפורסם, לטייל ביער טרופי בו שוכן הלודג', או לקחת קיאקים או סירת משוטים ולצאת לדוג במימי המפרץ הפרטי של הלודג'. אנחנו הלכנו על האופציה השלישית, ומה נאמר - הרגשנו אז בדיוק מדוע אומרים שניו זילנד היא מה שאלוהים חשב עליו כשברא את גן העדן.

דמיינו את עצמכם במי טורקיז, במזג אוויר מושלם, מסביב נוף מרהיב וזה רק אתם והחכה (בניו זילנד אגב יש צורך בהנפקת רישיון דייג, גם אם אתם דגים רק פעם אחת במשך הטיול. בררו כשתנחתו והסדירו את העניין בכל חנות טיולים).

הדגים הניו זילנדים, ככה גילינו, ממש ידידותיים ורק מחכים להזדמנות לצאת מהמים ולהכיר את בני האדם. לנו הספיקו שעתיים כדי להוציא מהמים 5 סלמונים ופורלים ניו זילנדים ורודים. על החוף, כבר חיכה לנו מנגל עם גחלים בוערות, שהפך את הערב שטוף הכוכבים שלנו לבלתי נשכח.

מי שפחות אוהב את הים ואת כל הכרוך בדייג, יכול "להסתפק" במנות שיוציא לו השף, כמו צדפות מקומיות, סלמון מקומי בהולנדייז לימון ועוגת תפוח אדמה ואפונה ירוקה, צבי מקומי על הגריל (מעדן) ועוד מיני פינוקים.

Lochmara Lodge

Lochmara Bay

Queen Charlotte, Marlborough Sounds.NZ

#קולינריה #פירותים #דגים #ניוזילנד #דייג #סלמון #לודג

© 2023 by NOMAD ON THE ROAD. Proudly created with Wix.com